Tytuvėnų Regioninis Parkas

Discover Tytuvenai regional park

Projekto "Šventės „Tytuvelo“ bei jaunųjų gamtininkų sąskrydžio veiklų organizavimas" dėka būrys jaunuolių vyko į pažintinę ekskursiją.

Tytuvėnų regioninio parko direkcija 2018 metais teikė kaimo vietovių vietos projekto paraišką pagal Kelmės krašto partnerystės VVG patvirtintas VPS veiklos srities „Kultūros savitumo ir tradicijų išsaugojimas, sveikos gyvensenos ir aktyvaus poilsio skatinimas“ Nr. LEADER-19.2-SAVA-8.1 finansavimo sąlygas ir gavo lėšų įvairioms aktyvioms veikloms. Projekto Šventės „Tytuvelo“ bei jaunųjų gamtininkų sąskrydžio veiklų organizavimas tikslas - skatinti sveiką gyvenseną bei aktyvų poilsį, saugoti bei propaguoti vietos kultūros savitumą bei tradicijas Kelmės rajono gyventojams, sudarant jiems galimybę dalyvauti renginiuose „Tytuvelo“ bei jaunujų gamtininkų sąskrydyje. Šiuo metu įgyvendinta viena iš veiklų – Jaunųjų gamtininkų vasaros stovyklos dalyvių pažintinė kelionė į kitas saugomas teritorijas.

Jaunųjų gamtininkų vasaros stovyklos 2019 dalyviai ir jiems prijaučiantys gamtos mylėtojai iš Kelmės krašto vyko į pažintinę kelionę po tris Lietuvos regioninius parkus: Anykščių, Gražutės ir Sartų. Išaušęs birželio 28 – osios rytas žadėjo gerą orą, o keliautojų nuotaikos prognozavo, kad kelionė tikrai turi būti puiki. 40 keliautojų įsitaisė patogiame ir erdviame UAB „ROMIRBUS“ autobuse bei, vadovaujami kelionės organizatorių, Tytuvėnų regioninio parko specialistų, patraukė į Anykščių kraštą. Anykščių krašte aplankėme pačius populiariausius pažintinius objektus: Lajų taką, Puntuko akmenį, Laimės žiburį, bei Kalitos kalną, kur visi smagiai pasivažinėjome vasaros rogutėmis. Pakeliui į Zarasus, pasigrožėjome Gražutės regioninio parko kraštovaizdžiu, Antalieptės mariomis. Zarasuose aplankėme Zaraso ežero apžvalgos ratą, pasigrožėjome ežeringų apylinkių panorama. Toliau kelionę tęsėme į Stelmužę. Gyvenvietė, esanti jau pačiame Lietuvos pasienyje, turi unikalų gamtos paminklą, seniausiu Lietuvos medžiu tituluojamą  Stelmužės ąžuolą. Įspūdingo stoto ąžuolas keliautojams paliko didelį įspūdį. Jam apkabinti reiktų 13 vyrų. O istorija nemažiau intriguojanti: čia lankėsi ne tik didieji Lietuvos kunigaikščiai, bet ir Napoleono kariai. Drevėje buvo rasti prancūzų kareivio griaučiai. Sakoma, kad po šiuo ąžuolu yra paslėpti lobiai, o per jo drevę galima patekti į anapusinį pasaulį... Atsisveikinę su Stelmuže, patraukėme link Sartų. Aplankėme įspūdingą Baršėnų (kitaip Sartų, arba Trumpos) apžvalgos bokštą, kurio aukštis siekia 33 m, esantį Sartų ežero pakrantėje. 2006 m. statybos bokštas, dėl savo itin atviros konstrukcijos buvo nemenkas iššūkis daugeliui keliautojų: pučiant stipriam vėjui ne visi išdrįso pakilti iki pačios jo viršūnės. Tačiau drąsiausieji buvo apdovanoti įspūdinga ketvirto pagal dydį Lietuvos ežero panorama. Toliau laukė kelionė namo. Pasiekus patį Lietuvos rytinį pakraštį, grįžti namo taip pat reikėjo nemažai kantrybės. Kelionė namo truko apie 3 val. Tačiau įspūdžiai – nepakartojami.

Džiaugiamės, kad vietos projekto „Šventės „Tytuvelo“ bei jaunųjų gamtininkų sąskrydžio veiklų organizavimas“ vieną iš veiklų pavyko sėkmingai įgyvendinti. Jaunųjų gamtininkų stovyklos 2019 išvyka į tris regioninius parkus – tai puiki investicija į ateitį, didinant jaunimo ekologinį sąmoningumą ir pilietiškumą. Visų keliautojų vardu tariame nuoširdų AČIŪ Kelmės krašto VVG.

 

Renginį finansuoja:

   

 

Tytuvėnų RPD vyr. specialistė-ekologė Deima Pranckūnienė

 

 

Medžių lajų take

Žvalgomės nuo lajų tako apžvalgos aikštelės

Kur koks paukštis gyvena?..

Suradome Laimės žiburį

Prie Puntuko akmens

Prie Stelmužės ąžuolo

Zaraso ežero pakrantėmis

Sartų apžvalgos bokštas

Ne visi išdįso įkopti...

Vasarą važinėjomės rogutėmis!

Apie mus

Valstybės biudžetinė įstaiga

Žemaitijos saugomų teritorijų direkcija
Tytuvėnų regioninio parko grupė


Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centras
Miško g. 3, 86477 Kelmės r. 

8 427 59031

 Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

 

 

       
         

Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje.