Tytuvėnų Regioninis Parkas

Discover Tytuvenai regional park

Tytuvėnų regioniniame parke užsienio bei Lietuvos savanoriai atlieka savo tarnybą nuo 2014-ųjų metų.

Direkcija nuo 2013 metų bendradarbiauja su jaunimo savanoriškos veiklos centru "Deineta", kuris rūpinasi savanorių atvykimu į Lietuvą. Europos savanorių tarnyba (EST) – tai tarptautinės savanorystės projektai (2-12 mėn.) jauniems žmonėms, kuriais siekiama ugdyti jų pilietiškumą, solidarumo jausmą, skatinti kitų kultūrų pažinimą, stiprinti tarpusavio supratimą ir toleranciją. Tarnybos metu savanoris išvyksta į kitą šalį, joje gyvena ir dirba pelno nesiekiantį ir vietos bendruomenei naudingą neapmokamą darbą. Europos savanorių tarnyba – tai ir „mokymosi“ tarnyba. Dalyvaudami EST projektuose jaunieji savanoriai ugdo turimus gebėjimus ir įgyja naujų žinių, patirties ir įgūdžių. Tai tarsi “gyvenimo mokykla” ir investicija į save, kuri pravers ateityje.

Paprastai parke sezono metu (nuo kovo iki lapkričio) darbuojasi 2 užsienio savanoriai.

Parke gali savanoriauti ir lietuviai. Jiems skirta "Atrask save" programa. Projekto „Atrask save“  tikslas – sumažinti nedirbančio, nesimokančio ir mokymuose nedalyvaujančio 15–29 m. amžiaus  jaunimo skaičių, įgyvendinant ankstyvos intervencijos ir aktyvumo skatinimo priemones, atsižvelgiant į tai, kokiai tikslinei grupei asmuo priklauso bei įvertinant asmens poreikius ir galimybes.

Projekto dalyviai parke gali savanoriauti bet kuriuo metų laiku. Jie čia vykdo įvairiausias veiklas: nuo fizinių darbų (aplinkos tvarkymas etc) iki specifinių užduočių drauge su specialistais (įvairūs monitoringai, straipsnių rašymas etc).

Parke taip pat galima atlikti įvairių su jame atliekama veikla susijusių specialybių praktiką.
Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje.