Tytuvėnų Regioninis Parkas

Discover Tytuvenai regional park

Tytuvėnų regioniniame parke užsienio bei Lietuvos savanoriai atlieka savo tarnybą nuo 2014-ųjų metų.

Nuo 2013 metų Tytuvėnų regioninis parkas bendradarbiauja su jaunimo savanoriškos veiklos centru "Deineta", kuris rūpinasi savanorių atvykimu į Lietuvą. Europos savanorių tarnyba (EST) – tai tarptautinės savanorystės projektai (2-12 mėn.) jauniems žmonėms, kuriais siekiama ugdyti jų pilietiškumą, solidarumo jausmą, skatinti kitų kultūrų pažinimą, stiprinti tarpusavio supratimą ir toleranciją. Tarnybos metu savanoris išvyksta į kitą šalį, joje gyvena ir dirba pelno nesiekiantį ir vietos bendruomenei naudingą neapmokamą darbą. Europos savanorių tarnyba – tai ir „mokymosi“ tarnyba. Dalyvaudami EST projektuose jaunieji savanoriai ugdo turimus gebėjimus ir įgyja naujų žinių, patirties ir įgūdžių. Tai tarsi “gyvenimo mokykla” ir investicija į save, kuri pravers ateityje.

Paprastai parke sezono metu (nuo kovo iki lapkričio) darbuojasi 2 užsienio savanoriai.

Parke gali savanoriauti ir lietuviai. Jiems skirta "Atrask save" programa. Projekto „Atrask save“  tikslas – sumažinti nedirbančių, nesimokančių ir mokymuose nedalyvaujančių 15–29 m. amžiaus  jaunuolių skaičių, įgyvendinant ankstyvos intervencijos ir aktyvumo skatinimo priemones, atsižvelgiant į tai, kokiai tikslinei grupei asmuo priklauso, bei įvertinant asmens poreikius ir galimybes.

Projekto dalyviai parke gali savanoriauti bet kuriuo metų laiku. Čia jie  vykdo įvairiausias veiklas: nuo fizinių darbų (aplinkos tvarkymas etc.), iki specifinių užduočių drauge su specialistais (įvairūs monitoringai, straipsnių rašymas etc.).

Parke taip pat galima atlikti įvairių, su jame atliekama veikla susijusių, specialybių praktiką.

2020 m. vasario mėnesį savanorišką tarnybą parke pradėjo 2 savanoriai (iš Ispanijos ir Rusijos). Savanoriavo iki lapkričio mėn. Tytuvėnų regioniniame parke jau savanoriavo 8 užsienio (Europos savanoriškos tarnybos) bei 5 Lietuvos (Jaunimo savanoriškos tarnybos) savanoriai. 2018 m. liepos 23 - rugpjūčio 4 vyko trečioji stovykla, kurioje dalyvavo 7 savanoriai iš įvairių žemynų. Bendradarbiaujant su Jaunimo savanoriškos veiklos centru "Deineta", tokios stovyklos vyko ir 2017 bei 2016 metais.Jei TU nori tapti savanoriu mūsų parke, kreipkis į mus!
Apie mus

Valstybės biudžetinė įstaiga

Žemaitijos saugomų teritorijų direkcija
Tytuvėnų regioninio parko grupė


Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centras
Miško g. 3, 86477 Kelmės r. 

8 427 59031

 Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

 

 

       
         

Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje.