Tytuvėnų Regioninis Parkas

Discover Tytuvenai regional park

Didžiausia gamtos vertybė – išsitęsusi ežerų grandinė, supama šimtamečių šilų. Bridvaišio ežeras garsėja savo gilumu, skaidriu vandeniu. Šiaurinėje ežero pusėje – piliakalnis, apipintas legendomis ir padavimais. Giliaus ežeras nuo seno mėgiamas dėl šaltiniuoto žalsvo vandens. Aplink ežerą vingiuoja pažintinis takas, atskleidžiantis daug gamtos paslapčių.

Apušis ir jo apyežerės – retųjų augalų ir paukščių rojus, paskelbtas Europinės svarbos gamtine buveine. Prie Gauštvinio – jauki stovyklavietė. Aplink plyti knibždantys gyvybe draustiniai. Užpelkiuose, viename seniausių ir didžiausių Lietuvoje gamtinių draustinių, iš šiaurės į pietus nusidriekia ledynmečio palikimas – akmenų ruožai, vadinami Rūžomis.

Parko viduryje glūdi dideli pelkynai, vadinami tyruliais. Tai tikri pelkių paukščių ir įvairiausių gyvūnų namai. Kiekvieną rudenį atokvėpiui prieš tolimą kelionę čia sustoja tūkstančiai gervių. Už jų nusidriekia didžiulis kalvynas su Gomertos ir Miškinių ežerais, Kudinų ir Pašakarnėlio piliakalniais. Tai Gomertos kraštovaizdžio draustinis.

 

Pilkoji gervė (D. Račkauskaitės nuotrauka)

Apušio ežeras ir apyežeris - europinės reikšmės tinklo Natura2000 dalis

 

 

 

Apie mus

Valstybės biudžetinė įstaiga

Žemaitijos saugomų teritorijų direkcija
Tytuvėnų regioninio parko grupė


Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centras
Miško g. 3, 86477 Kelmės r. 

8 427 59031

 Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

 

 

       
         

Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje.