Tytuvėnų Regioninis Parkas

Discover Tytuvenai regional park

 

Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblis – vienas įdomiausių šiaurės rytų Europos architektūros paminklų.  Čia darniai susipynę baroko ir renesanso, gotikos bei rokoko stiliai. Arkadų galerijos apsuptyje taip pat rymo Kristaus kančios laiptų koplyčia. 2012 m. nukentėjęs nuo gaisro, ansamblis vėl tvarkomas ir laukia lankytojų, maldininkų bei turistų.

Regioninio parko teritorijoje yra garsus Šiluvos miestelis. Žymaus architekto A. Vivulskio suprojektuota koplyčia, pastatyta toje vietoje, kur 1608 m. piemenėliams ant akmens apsireiškė Švč. Mergelė Marija. Tai viena iš penkių vietų Europoje, kur apsireiškimas oficialiai pripažįstamas bažnyčios. Netoliese palei kelią stūkso Akmenės akmuo su koplytėle – gamtos ir kultūros paminklas.

Apie tai, kad Tytuvėnų apylinkėse jau nuo seno gyveno žmonės, byloja paežerėse randami titnago dirbiniai, datuojami nuo 10900 m. pr. Kr. (vėlyvojo Paleolito), daug pilkapių, keli piliakalniai. Žinomiausias iš jų - Bridvaišio, stūksantis greta Tytuvėnų ant to paties pavadinimo ežero kranto. 

Parko teritorijoje yra kelios dvarų sodybos. Tytuvėnų dvaro sodyboje išlikęs senas parkas, statinių liekanos. Pašakarnio dvaro sodyba žymi senas parkas su įspūdinga liepų alėja. Apylinkėse išlikę nemažai senovinių namų, kryžių, koplytėlių.

Apsilankę regioniniame parke susipažinsite ne tik su kultūros, gamtos vertybėmis, bet ir susipažinsite su jaukiais miesteliais Tytuvėnais ir Šiluva, pasigėrėsite savitais kraštovaizdžiais.

 

Šiluvos centrinė miestelio dalis Šilinių atlaidų metu

 

 

Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje.