Tytuvėnų Regioninis Parkas

Discover Tytuvenai regional park


Giliaus ežero pažintinis takas

Gilius - vienas iš keturių didesnių Tytuvėnų miestą supančių ežerų, išsiskiriantis savo ypatinga spalva ir didele augalijos bei gyvūnijos įvairove. Ežero plotas 36 ha, o giliausia vieta siekia net 23,10 metrų.

Su Giliaus ežero gamtos turtais susipažinsite keliaudami 3,3 km ilgio pažintiniu taku, kuris veda nuolat besikeičiančia ežero pakrante. Trumpam poilsiui pakvies jaukiai įrengti Giliaus ežero pliažai ir atokvėpio vietos. Keliaujant pažintiniu taku susipažinti su ežero gyvūnijos ir augalijos įvairove padės įrengti informaciniai stendai. Kelionės trukmė - apie 2 val. Tako danga – sutankintas ir natūralus gruntas, mediniai klojiniai.

Trasos žemėlapis


Bridvaišio ežero rekreacinis takas

Tai puiki galimybė pailsėti, grožėtis nuostabiais gamtos vaizdais, užkopti ant legendomis garsaus Bridvaišio piliakalnio, aplankyti Bridvaišio ež. Didžiąją salą, atsikvėpti įrengtose sustojimo vietose.

Atvykę automobiliais juos galite palikti Sedulos g. esančioje stovėjimo aikštelėje.

Tako ilgis 0,6 km, kelionės trukmė apie 0,5 val., danga – sutankintas ir natūralus gruntas.

Trasos žemėlapis (ruošiama)

 

Akmenų rūžos pažintinis takas

Tai unikali vieta – paskutinio ledynmečio palikimas, kuriam traukiantis susiformavo akmenų ir molio bei smėlio pylimas, o jo paviršiuje išliko įspūdingi rieduliai. Vietiniai žmonės seniai žinojo, kad šiuose miškuose guli akmenų ruožai, nuo seno rūžomis vadinami. Įdomiausia pažintinio tako dalis – skulptūrinės kompozicijos ir instaliacijos. Garsūs skulptoriai čia improvizavo akmenų tema. Akmenų rūžos pažintiniame take išvysite Kęstučio Musteikio akmenis su ženklais, Kazio Venclovo skulptūrą „Svarelis“, Jono Gencevičiaus kompoziciją „Žemės daiktai", Gintaro Mikolaičio „Mechanizmus“ ir kitas skulptūras. Šalia tako Jūsų poilsiui įrengta pavėsinė su lauko baldais ir židiniu, yra laužavietė.

Tako ilgis apie 1,3 km, kelionės trukmė apie 1 val., danga – sutankintas gruntas.

Kaip atvykti

 

Pėsčiųjų takas nuo Šiaulės žemės apžvalgos bokšto iki Kudinų piliakalnio

Apžvalgos bokštas pastatytas tarp Šiaulėnų ir Šaukoto esančiuose kalneliuose, nuo kurio atsiveria fantastiški Šiaulėnų ir Šaukoto apylinkių vaizdai. Prie bokšto įrengtas pėsčiųjų takas, kuriuo galima nueiti iki Kudinų piliakalnio, kitaip vadinamu Šiaulės kalnu. Eidami grožėsitės išraiškingu Gomertos kraštovaizdžio draustinio reljefu, mėgausitės miško ramybe, susipažinsite su pasakojimais ir legendomis apipinta šio krašto istorija. Tako ilgis 1,2 km, kelionės trukmė apie 1 val., danga – sutankintas gruntas.

Trasos žemėlapis (ruošiama)


Parko mitinių vietovių žemėlapis

Tytuvėnų regioniniame parke yra nemažai vietovių ir objektų, kurių atsiradimą atskleidžia mitologinės ir istorinės sakmės. Todėl buvo sukurtas Tytuvėnų regioninio parko ir už jo ribų esančių mitinių vietovių žemėlapis. Jame sužymėtos vietos, apie kurias yra sukurtų mitų, legendų ir kitų įdomių istorijų.
Keliaujant šiuo žemėlapiu žmonės gali ne tik susipažinti su mitologijos aspektais, kultūriniu paveldu, bet ir sužinoti kitų įdomių gamtinių faktų. Keliaudami šiuo mitinių vietovių maršrutu parke galite ne tik susipažinti, pamatyti, bet ir pajusti Baltų (Aisčių) grupės tautų mitologinę pasaulėjautą… Keliaujant po įvairias istorijomis apie mitinių būtybių apraišką apipintas vietas, galite „ieškoti“ ten besislepiančių mitinių būtybių ar tiesiog išgirsti keistų, kitokių, žadinančių vaizduotę, istorijų…

Žemėlapis

 
 

LINKIME SĖKMĖS IR ĮSIMINTINŲ AKIMIRKŲ KELIAUJANT PO TYTUVĖNŲ REGIONINĮ PARKĄ! 

 Apie mus

Valstybės biudžetinė įstaiga

Žemaitijos saugomų teritorijų direkcija
Tytuvėnų regioninio parko grupė


Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centras
Miško g. 3, 86477 Kelmės r. 

8 427 59031

 Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

 

 

       
         

Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje.